Кольпоскопія під час вагітності: найкраща практика та інсайдерські поради


Марі Рубін, PhD | 22 січня 2019 | Блог


Ласкаво просимо до нашої сторінки кльпоскопів Mobile ODT в Україні, де ми вивчаємо різні аспекти кольпоскопії. У цьому виданні Марі Рубін, PhD, WHNP-BC, FAANP ділиться своїми порадами щодо виконання кольпоскопії під час вагітності на основі її 35-річного досвіду роботи в кольпоскопії.

Проведення кольпоскопії під час вагітності може бути складною для багатьох клініцистів. Тим не менш, це дуже безпечно, якщо ви дотримуєтеся відповідних рекомендацій. Головне, щоб пам'ятати, що по суті є два пацієнта замість одного - як мати, так і її ненароджена дитина.

Коли проводити кольпоскопію під час вагітності?

Метою проведення кольпоскопії під час вагітності є виключення наявності раку (відверте вторгнення). Американське товариство для кольпоскопії та патології шийки матки (ASCCP) стверджує, що 3-6% Pap-тестів, проведених під час вагітності, мають ненормальними результатами і що рак виникає в 1: 2000-2200 вагітностей.

Дуже важливо, щоб нічого не вставляли глибоко в ендоцервікальний канал, оскільки ви могли б порушити вагітність. Для деяких жінок шийка матки нижче під час вагітності, а іноді навіть плацента може лежати в утробі матки проти шийки матки. Введення чого-небудь, може навіть перфорувати амніотичний мішок, якщо шийка матки більш розширена. (див. дослідження 1).

Дуже важливо, щоб нічого не було розміщено в глибині родових шляхів, і клініцисти ніколи не повинні виконувати ендоцервікальний кюретаж у вагітної пацієнтки.

ДОСЛІДЖЕННЯ 1
Розширюють шийку матки з видимим мішком води. Задні ацетовіті високого ступеня ураження.

Cervix

Фізіологічні зміни

Гормональний вплив під час вагітності призводить до різних фізіологічних змін. Легкість виконання кольпоскопії значно варіюється в залежності від того, наскільки далеко вагітність прогресувала. Можна побачити менше фізіологічних змін шийки матки протягом першого триместру. Значні зміни, як правило, починаються у другому триместрі, оскільки дитина набирає вагу і притискає шийку матки.


Лаксування вагінальних стінок

Стінки піхви часто пом'якшуються, стають слабкими і менш еластичними, що може погіршити здатність клініциста візуалізувати шийку матки. Навіть після вставки рефлектором, стіни піхви можуть «зависати» через проміжки між лопатками рефлектора. Використання вагінального ретрактора в поєднанні зі рефлектором може вирішити цю проблему. З рефлектором на місці, вставте вагінальний ретрактор, щоб його леза підходили між лопатками рефлектору, утримуючи всі стіни піхви на місці.

Проблема чіткої візуалізації посилюється, оскільки шийка матки збільшується до десяти разів за розміром під час вагітності, даючи клініцисту збільшену шийку матки для візуалізації і менш еластичну піхву.

Якщо ще не вдається отримати чітке уявлення про зону трансформації, при адекватному обсязі ендоцервікального каналу і плоскоклітинного переходу може знадобитися використання ендоцервікальної дзеркала. Використовуйте з обережністю, щоб не порушити навколоплідний мішок або інакше вплинути на зростаючу дитину, як обговорювалося вище. Багато слизу з рясної залозистої тканини додає труднощів у візуалізації. (див. дослідження 2)

ДОСЛІДЖЕННЯ 2
Рясний залозистий епітелій

Cervix

Презервативи можуть спростити кольпоскопію під час вагітності

Це може бути дуже обтяжливим як для лікаря, так і для пацієнта - керування процедурою, яка може вимагати введення трьох окремих інструментів у піхву. Деякі досвідчені кольпоскописти використовують інноваційний метод для ліквідації вагінального ретрактора. Розміщення презерватива над дзеркалом перед тим, як вставити і відрізати кінчик презерватива так, щоб він утворював оболонку навколо дзеркала, щоб утримувати слабкі стіни піхви на місці з мінімальним вторгненням до пацієнта, а шийка залишається чітко видною.

Часто, коли виконують кольпоскопію під час вагітності, я б рекомендувала розмістити оболонку презерватива на дзеркалі як звичайно. (Цей метод також може застосовуватися до пацієнтів з великим габітусом тіла в загальних випадках кольпоскопії.)

Ризики кровотечі під час біопсії

Під час вагітності збільшується васкулярність генітального тракту. Це створює ускладнення для збору біопсії, оскільки область, швидше за все, кровоточить, і важче зупинити кровотечу.

Це суттєво впливає на процедуру біопсії. Під час скринінгу пацієнта, який не вагітний, можна помилятися на стороні прийняття більшої кількості біопсій, щоб забезпечити оцінку будь-якої проблемної області. Під час вагітності необхідно взяти якомога менше біопсій, щоб виключити наявність раку. Клініцист повинен розсудливо вибрати найбільш аномальну тканину для біопсії, оскільки це може легко призвести до важкої кровотечі.

Варіанти лікування ненормальних висновків

Якщо кольпоскопія / біопсія підтверджує, що у пацієнта є передракові ураження, то достатньо контролювати їх під час вагітності для переоцінки і планування лікування в післяпологовому періоді. В ідеалі, пацієнт повинен повернутися за 8 тижнів після пологів для повторної оцінки.

Неможливо виконати будь-який вид лікування у строк до 6 тижнів після пологів, оскільки тканини шийки матки все ще проходять репаративні зміни після народження дитини.

8 тижнів після пологів є ідеальним часом для лікування. Однак, деякі страхування охоплюють лише пацієнтів до 6 тижнів після пологів, що вимагають попереднього лікування, якщо це необхідно.


Хоча це рідкісне явище, розвиток повністю ракових уражень під час вагітності відбувається. Якщо візуалізація передбачає можливість виникнення ракових уражень, то лікар повинен виконати або клинову резекцію аномальної ділянки, або повну біопсію конуса. Якщо рак буде підтверджено, то необхідно направляти до гінекологічного онколога для проведення всебічної оцінки того, чи є безпечним для жінок проведення терміну вагітності. Лікарям може знадобитися спонукати до ранньої пологів після того, як вагітність буде життєздатною. На цьому етапі важливу роль відіграють особисті та релігійні переконання матері. Якщо жінка потребує негайного лікування, включаючи променеву терапію, рекомендується припинити вагітність.


Кольпоскопія під час вагітності вимагає від клініциста збалансувати фізичні / медичні потреби пацієнтки з її емоційними / психологічними потребами. Сама процедура вимагає певних коригувань від стандартної практики кольпоскопії, постійно запевняючи пацієнта про благополуччя її та її дитини.

Mary Rubin, BSN, MSN, PhD
Мері Рубін, BSN, MSN, PhD Університет Пенсільванії, професор клініки OB-GYN UCSF, провела більше 45 років в якості клініциста, педагога і дослідника. Вона є піонером ролі медсестри кольпоскопіста. Маючи посади в багатьох програмах, включаючи ASCCP, HIS, Harbour UCLA і PPFA, Мері Рубін була першою практикуючою медсестрою в раді директорів ASCCP. Вона отримала нагороду ASCCP за життя.

Rubin

Посилання на оригінальний текст

https://www.mobileodt.com/blog/colposcopy-in-pregnancy-best-practice/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ?

Будь ласка залиште Ваші координати і наші спеціалісти звяжуться з Вами та проконсультують з усіх питань.

Контакти представництва MobileODT в Україні

Адреса:

02068 м.Київ, вул. Кошиця 1/38

Телефон:

+38 (095) 083 72 16

E-mail:

info@mobileodt.com.ua

Page was made with Mobirise site theme