Гінекологія по всьому світу: Польща


Рейчел Грос | 27 січня 2019 | Блог


Ласкаво просимо до нашої сторінки кльпоскопів Mobile ODT в Україні, де ми вивчаємо різні аспекти кольпоскопії. Ми розмовляли з доктором Збігнєвом Врубелем, директором клініки акушерства та гінекології Medi-Lab в Свідниці, Польща, про те, як розвивається галузь у Польщі.

Vrubel

Як польська медична професія реагувала на тенденцію до естетичної гінекології?

Цього року (2018) було проведено ряд конференцій, присвячених питанню пластичної та естетичної гінекології. У червні відбулися дві важливі зустрічі: 3-й Міжнародний конгрес з пластичної та естетичної гінекології (у Юзефові біля Варшави) та 2-й з'їзд Польського товариства естетичної та реконструктивної гінекології. Останні презентували нові методи та практики, які викладалися в глибині основних та курсів підвищення кваліфікації, що проводяться досвідченим фахівцем. Як відносно «молодий» напрям медицини, є менше експертів, які забезпечують навчання у сфері естетичної та реконструктивної гінекології. Це лише підкреслює важливість відвідування таких професійних подій, щоб отримати повну підготовку.

Клініка акушерства та гінекології Medi-Lab, яку ви очолюєте, пропонує ряд естетичних процедур. Як розвивалися ці послуги?

Деякі з наших перших процедур були призначені для лікування стресового нетримання сечі. З 2002 по 2006 рр. Ми виконували процедури ТVТ, використовуючи проленну стрічку, переходячи на використання сітки як розробленого методу. Ми доклали всіх зусиль, щоб бути в курсі останніх інновацій у цій галузі.

Ми бачили нові способи, такі як лазерне лікування, або використання радіочастот, ультразвуку та електростимуляції. Їх використовують разом з фармакотерапією, наповненням гіалуронової кислоти, ботуліні, збагаченою тромбоцитами плазмою і стовбуровими клітинами і доповнюють вправи фізичним терапевтом.

Хоча ми задоволені тим, що наш існуючий режим лікування надає нашим пацієнтам найкращі можливі результати, ми завжди вивчаємо нові методи, оскільки вони стають доступними для покращення нашого обслуговування.

Стрес нетримання сечі - це лише одна естетична гінекологічна проблема, яка може вплинути на жінок. Які інші форми естетичного лікування ви регулярно виконуєте?

Ми успішно лікуємо дистрофічні умови вульви. Vulvar lichen sclerosus є однією з областей, на яку ми зосереджувалися протягом останніх років.

Найбільш поширений симптом лишайного склерозу, аутоімунного захворювання невідомої етіології, може викликати стійкий свербіж вульви. Ділянки, які в першу чергу постраждали, це шкіра статевих органів і слизова оболонка, і стан зазвичай співпадає з іншими аутоімунними захворюваннями.

Хвороба пов'язана з хронічним дерматитом, з утворенням численних ерозій, тріщин, рубців, шкірних свищів і атрофії. Частим ефектом є також атрофія менших пудиндових губ, а також слизової оболонки вагінального передсердя. Це, у свою чергу, викликає скорочення і спотворення менших губ пуденда, зміщення клітора і запалення шкіри, і може прогресувати до необхідності хірургічного втручання.

Чи сприяла увага медіа до естетичної гінекології підвищенню обізнаності про інші гінекологічні проблеми?

Як не дивно, ні. Розглядаючи зростаючу обізнаність жінок щодо варіантів естетичної медицини та естетичної гінекології, надзвичайно дивно, що кількість жінок, які надходять на профілактичні скринінгові обстеження, такі як рак шийки матки або молочної залози, зменшується.

Соромно, що таку ж увагу ЗМІ, яка приділяється естетичній гінекології, не приділяється профілактичним заходам.
Vrobel

Який стан скринінгу раку шийки матки в Польщі?

На жаль, програма, яка контактувала з жінками індивідуально з інформацією про місцеві варіанти скринінгу, була припинена в 2015 році. Сьогодні приблизно у 3500 жінок у Польщі кожен рік діагностують рак шийки матки. Виживаність становить лише 1 з 2. У більшості випадків зі смертельним результатом пацієнт просто відклав звернення за медичною допомогою до прогресування раку.

Багато польських жінок вважають, що вони «не мають часу» для звичайного скринінгу. Лише 22% жінок, з тих що потребуюсть, проходили звичайний скринінг, рівень якого зменшився на 6%-7% за останні роки.

Як польські медичні працівники можуть вирішити цю проблему і заохотити більше жінок до скринінгу та лікування раку шийки матки?

Ми повинні використовувати найсучасніші методи як для виявлення раку, так і для навчання жінок про необхідність проведення скринінгу.

Чи існують якісь конкретні технології, які ви включили до своєї практики?

Ми почали використовувати мобільний кольпоскоп EVA System як для стандартної кольпоскопії, так і для пропонування зображень пацієнтам, які проходять естетичні процедури. Зараз я використовую систему EVA щодня. Сам пристрій дуже простий у використанні і легко транспортується. Я отримую багато користі від онлайн-порталу, де зберігаються зображення. Я можу мати доступ до зображень, які я зробив у будь-якому місці. Це дає мені велику гнучкість у моїй практиці. Особливо важливо для пацієнтів, що ми знімаємо якісні зображення, щоб допомогти їм зрозуміти медичну процедуру, яку вони проходять.

Що б ви хотіли бачити в майбутньому?

Я сподіваюся, що ми зможемо використовувати цю технологію для розширення скринінгу раку шийки матки. Система EVA дозволяє менш досвідченим лікарям дистанційно проконсультуватися з експертами, коли вони звертаються до кольпоскопії. Це, у свою чергу, в поєднанні з цитологією на основі рідини і тестуванням на ВПЛ, повинно стати стандартом для скринінгу раку шийки матки.

Vrobel2

Посилання на оригінальний текст

https://www.mobileodt.com/blog/gynecology-around-the-world-poland/

ХОЧЕТЕ ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ?

Будь ласка залиште Ваші координати і наші спеціалісти звяжуться з Вами та проконсультують з усіх питань.

Контакти представництва MobileODT в Україні

Адреса:

02068 м.Київ, вул. Кошиця 1/38

Телефон:

+38 (095) 083 72 16

E-mail:

info@mobileodt.com.ua

Website was built with Mobirise